Сделать старовой Добавить в закладки
Выберите язык:
Вход

Your Login Details

Forget Your Password?
Главная » ru » Новости » Новости Ассоциации » В.Сушкевич: Паралімпійський орден – це переможний високий результат роботи всієї нашої команди

В.Сушкевич: Паралімпійський орден – це переможний високий результат роботи всієї нашої команди

RSS

Міжнародний паралімпійський комітет високо оцінив досягнення України в розвитку паралімпійського руху, нагородивши його лідера В.Сушкевича Паралімпійським орденом. В урочистості, що проходила у Будинку Уряду 19 жовтня 2009 року, взяли участь Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко, Міністр України у справах сім’ї, молоді та спорту Юрій Павленко, президент Національного олімпійського комітету України Сергій Бубка, видатні спортсмени-паралімпійці та дефлімпійці, провідна спортивна громадськість України.

Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко, презентуючи спортивній громадськості Першого віце-президента Міжнародного паралімпійського комітету та його високу місію, зазначила важливість для Уряду України вирішення проблем людей з обмеженими фізичними можливостями: «Сьогодні світова спільнота усвідомлює глобальну проблему, пов’язану з соціальним захистом інвалідів і забезпеченням їх прав. Свідченням цього є підготовка та підписання на рівні Організацій Об’єднаних Націй 142 країнами світу Конвенції про права інвалідів. До речі Україна також підписала цей важливий документ, а Уряд зараз завершує роботу по підготовці законопроекту для ратифікації Конвенції українським парламентом. Перебуваючи на посаді Прем’єр–міністра України я свідома щодо необхідності глибокого вивчення потреб цих людей і формування у суспільстві кардинально іншого відношення до наших громадян, які мають інвалідність. Саме паралімпійці дають можливість мені, нашій владі та усьому суспільству усвідомити необхідність забезпечення прав інвалідів України та їх відповідної соціальної підтримки. Якщо наш паралімпієць підіймає український прапор на найвищі щаблі світового спорту, здобуває перемогу для української держави на найвищих спортивних форумах у світі, чи може українська влада не бачити величезних можливостей цих людей в своїй країні. Тому я переконана, що лише держава зобов’язана стати на захист таких людей, зрозуміти їх проблеми та надати можливість відчути себе повносправними її громадянами. Вважаю, що це є моральним обов’язком відповідних керівників держав усіх рівнів».

Вважаючи надзвичайно важливою місію Міжнародного Паралімпійського комітету по розвитку паралімпійського руху в світі, і в кожній із країн, за словами Юлії Тимошенко, Уряд України готовий до подальшої співпраці в цьому напрямку з Міжнародним Паралімпійським комітетом. «Відсутність букви о – лише одна відмінність у ставленні нашої держави до паралімпійського спорту» - наголосила Ю.Тимошенко, ще раз підкресливши рівність спорту для людей з інвалідністю та спорту олімпійців.

«Хочу також зазначити, - додала Прем’єр-міністр - що успішна спортивна діяльність це тільки вершина айсбергу. А основою національного паралімпійського руху є реабілітація інвалідів засобами фізичної культури та спорту, яка рік за роком набуває поширення в Україні. Також Прем’єр-міністр зазначила, що у напрямку розвитку фізичної культури і спорту інвалідів в усіх регіонах нашої Вітчизни створена широка мережа центрів фізичної культури і спорту для людей з інвалідністю «Інваспорт» з відповідною структурою дитячо-юнацьких спортивних шкіл, щорічно проводиться спартакіада для діток з інвалідністю «Повір у себе», що охоплює понад 30 000 дітей з усіх куточків України, успішно продовжується будівництво Західного реабілітаційно-спортивного центру зимових видів спорту у Львівський області, який також претендуватиме на звання найкращого у світі.

Відзначаючи високий рівень розвитку фізичної культури і спорту інвалідів в нашій державі, Ю.Тимошенко не могла не відзначити роль його лідера – Валерія Сушкевича: « Він примусив повірити нас усіх в українських паралімпійців.» Саме Сушкевичем, за словами Прем’єр-міністра проведена така якісна робота як президента Національного паралімпійського комітета України , так і голови Комітету Верховної Ради України, що кожен чиновник, кожен депутат має тепер слугувати ідеям паралімпізму, дотримуючись девізу Сушкевича – «Від успіхів у спорті до перемог в житті!». Приємними стали побажання Ю.Тимошенко: «Бажаю, щоб Ви, Ваша енергія і потужність дивували і надалі увесь світ… І світ завдяки Вам зміниться на краще…»

«Так, Україна дійсно здобула у світі репутацію зразкової країни, яка дуже успішно розвиває паралімпійський рух», - таку думку висловив перший віце-президент Міжнародного паралімпійського комітету Мігель Сагарра під час урочистої церемонії нагородження Паралімпійським орденом президента Національного комітету спорту інвалідів України Валерія Сушкевича. Ще у 1996 році на X літніх Паралімпійських іграх в Атланті паралімпійці України посіли тільки 44 місце, а в 2008 році на XIII літніх іграх у Пекіні наша збірна піднялася вже на 4 місце за кількістю здобутих золотих нагород. На VII зимових Паралімпійських іграх 1998 року в Нагано українці були на 14 місці, а в 2006 році на IX зимових Паралімпійських іграх у Турині збірна України посіла 3 командне місце. Свідченням такої високої оцінки розвитку фізичної культури і спорту інвалідів України є не тільки стрімке зростання кількості нагород, які здобули представники України на Паралімпійських іграх (про що неодноразово наголошував у своїй промові Мігель Сагарра), але й сам факт відзначення лідера паралімпійського руху в нашій державі – Валерія Сушкевича.

Перший віце-президент Міжнародного паралімпійського комітету високо оцінив рівень «Національного центру параолімпійської і дефлімпійської підготовки та реабілітації інвалідів», який знаходиться в місті Євпаторія, який відповідає всім міжнародним стандартам. Пізніше, після урочистості, в окремому інтерв’ю Національному комітетові спорту інвалідів України пан Мігель зазначив, що український центр – унікальний не тільки в Україні та Європі, але у світі, адже він зміг гармонічно поєднати у собі всі важливі елементи не тільки підготовки спортсменів паралімпійців та дефлімпійців, але й створити і реалізувати систему реабілітації людей з інвалідністю. «Створення такого центру, - наголосив Мігель Сагарра, - було б неможливим без Уряду, без Прем’єр-міністра України. Хотів би висловити своє захоплення Вашою спільною роботою і користуючись нагодою, хотів би просити і подальшої підтримки Національного комітету спорту інвалідів України. Якщо і надалі буде така підтримка, то всі інвестиції, я маю на увазі не тільки вкладення коштів, виростуть у подальші великі здобутки».

Нагороджуючи Валерія Сушкевича, високий гість наголосив, що ця нагорода є висланням не тільки його відданості ідеям паралімпізму, а служінню всім людям з інвалідністю. «Він є людиною, яка з такою наполегливістю подолала багато перешкод!.. Впевнений, що Валерій Сушкевич і надалі буде прославляти Україну і буде відомий всьому світові своєю потужною діяльністю» - додав М.Сагарра.

У відповідь на вітальні слова Першого віце-президента МПК президент Національного комітету спорту інвалідів України Валерій Михайлович Сушкевич наголосив: «Паралімпійський орден – це нагорода не тільки моя, це переможний високий результат роботи всієї нашої команди. Я сказав перемога… Перемога в світовому спорті – це не найвища перемога наших паралімпійців… Наша перемога - це визнання світовою і українською громадськістю власне людей з інвалідністю, їх потенціалу….З самого початку, ще будучи депутатом Дніпропетровської обласної ради я шукав людей, котрі могли б підтримати людей з інвалідністю, зрозуміти їх та намагатись вирішити їхні проблеми… Вдячний за те, що саме Ви, Юліє Володимирівно, допомогли нам, людям з інвалідністю з самих початків, допомогли як людина, а не як державний службовець. Дивився наші спортивні результати, і побачив закономірність – у нас є два піки – у 2005 та 2008 роках, коли Ви були і є Прем’єром… І це знаково! Не хочу бути компліментарним, але хочу щиро подякувати Вам за розуміння того, що люди з інвалідністю мають мати одинакові права. Хочу подякувати усім, хто доклав руку до сьогоднішнього нашого визнання, усім чиновникам, тренерам, багатьом міністрам і заступникам міністрів, котрі відкрили двері нам. Хочу побажати здоров’я, адже всі, хто допомагає інвалідам – усі матимуть відмінне здоров’я. Сили Вам, енергії та перемог!» Власне саме після слів В.Сушкевича Прем’єр-міністр України вручила костюм національної паралімпійської збірної команди України пану Мігелю, тим самим символічно прийнявши його у ряди українських паралімпійців.

Міністр України у справах сім’ї, молоді та спорту Юрій Олексійович Павленко, вітаючи В.Сушкевича, наголосив: «Ви є найближчим, найефективнішим партнером держави!». Також він повідомив, що в нашій країні працюють 27 обласних центрів «Інваспорт», 109 підрозділів регіональних центрів "Інваспорт" в містах і районах, 174 фізкультурно-спортивних клубів інвалідів, 27 дитячо-юнацьких спортивних шкіл інвалідів. За словами Юрія Павленка, система фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт» дозволяє залучити людей з фізичними вадами до активних занять фізкультурою, спортом та реабілітації в усіх регіонах країни. Як повідомив Міністр, понад 52 тисячі інвалідів, серед яких 22 тисячі – це діти шкільного віку, відвідують фізкультурно-реабілітаційні групи та спортивні секції з 27 видів спорту. Щорічно в Україні проводяться близько 300 чемпіонатів та інших змагань із 27 видів спорту, а кількість їх учасників збільшилася вдвічі.

За словами Юрія Павленка, сьогодні в Україні існує тісна та ефективна співпраця органів державної влади з громадськими організаціями інвалідів та Національним комітетом спорту інвалідів України. «Основне із завдань – надати можливість реабілітації людей з інвалідністю. Тут політичними лідерами є наші спортсмени, за ними – багатотисячний колектив людей, які мають потребу в реабілітації» - наголосив Міністр. «Друге завдання, - додав Ю.Павленко – розвиток спортивної інфраструктури, повністю доступної для людей з обмеженими фізичними можливостями. Зазначу, що всі нові об’єкти – абсолютно доступні, згідно розроблених і затверджених у травні 2005 року норм ДБН. А раніш побудовані спортивні об’єкти також будуть переобладнуватись згідно будівельних вимог».

Вітаючи В.Сушкевича, президент Національного олімпійського комітету Сергій Назарович Бубка наголосив причетність нагороджуваного до великої олімпійської сім’ї, адже Валерій Михайлович – член Виконкому НОКУ. «Це Ваша велика заслуга, Ваш внесок! Ми пишаємося Вашими досягненнями і дякуємо за те, що наші олімпійці тренуються в Євпаторії, а також маємо надію, що також тренуватимуся на біатлонних трасах нового центру в Західній Україні!»

Представник Західної України, депутат Львівської обласної Ради Ярослав Володимирович Грибальський, якому надала слово Прем’єр-міністр України, наголошуючи на непересічному значенні реабілітації інвалідів засобами фізичної культури і спорту, їх адаптації та навчанню активному життю, додав: «Якщо визнано високий рівень розвитку паралімпійського руху в особі Сушкевича, визнана і наша держава, наш Уряд. Ми рівняємось на Вас, ведіть нас і далі, Валеріє Михайловичу!»

Від імені спортсменів-паралімпійців вітала високого гостя Олена Юрковська - лідер національної паралімпійської збірної команди України, найкраща спортсменка світу минулого зимового чотирьохріччя, багаторазова чемпіонка та призерка Паралімпійських ігор, володарка спеціальної нагороди Міжнародного олімпійського комітету “Sport Star Awards” - «Спортивна Зірка», Герой України. «Я думала про те, що наша молода держава змогла все-таки зробити реальні кроки щодо забезпечення доступності фізичної культури і спорту для інвалідів і взагалі, попри всі проблемі, які ще не вирішено, - сказала Олена. - Я вірю в справедливу долю для українських інвалідів, вірю в Вас, шановна Юліє Володимирівно, як людину, котра «витягує» країну з важкого стану нинішньої кризи. І мені приємно це зазначити в присутності нашого високого гостя, пана Мігеля Сагарри, що ми це робимо разом з Вами, нашим Прем’єр-міністром, і разом з Вами переможемо!»

Підсумовуючи урочистість, Ю.Тимошенко наголосила на важливості цієї нагороди для всієї України: «Є речі святі, ніхто у нас не здатен цього забрати. Все гарне, що у нас є – повинна бачити і чути вся наша держава! На Вашому прикладі ми впевнені, що Україна здатна перемагати навіть у складних умовах. Хай Ваше життя буде таким же визначним. Тільки вперед і вверх, у всіх справах!»

Наталія Гарач, Прес-служба Національного комітету спорту інвалідів України

comments powered by Disqus
Евроиндекс Спортмастер Интератлетика Миллениум Буд Просто страхування
Теги
Фри Тайм Спорт(2) Укрсполртбуд(1) Бойко Спорт(1) Крада(1) Товары для спорта и туризма(1) В.М. Сушкевич(16) Спортмастер(10) Конференция(5) АПСИ(5) in_sports(6) Интер Атлетика(11) Евроиндекс(8) Г.П. Копылов(4) Интератлетика(6) Пробег под каштанами(1) go!sport(24) Каталог Спортивная индустрия Украины(7) Заседание АСИУ(6) спортивный маркетинг(1) Спорт Тур Маркетинг(4) паралімпіада(2) life:)(1) турнир(2) Українське спортивне будівництво(1) Профитнес Консалтинг(2) Спортарсенал(2) А.Шишкина(1) Д.Музыка(1) Спорт для всех(4) Лига уличного футбола(1) Товары для спорта и туризма(1) Спорт для Всех(1) winter sport extreme(2) Велобайк(1) ЛЕВИ(1) турнір(1) Спортивный маркетинг(1) Спортивное спонсорство(1) ЮКА(2) Евро-2012(1) Ю.Павленко(6) Укрспортбуд(2) Делегация АСИУ(2) И.М. Сушкевич(1) президент АСИУ(1) Александр Алябьев(1) vasil(6) общественная организация "Совесть"(1) Корн(1) Делта Спорт(3) Спортастер(2) паралимпийские игры(2) Ю. Павленко(1) Бренд-Лига(2) третейский суд(3) Миллениум Буд(1) Павленко Ю.А.(1) Спортивная медицина(1) Мета(2) sun event(2) Третейский суд при АСИУ(2) Третейский суд(6) Спортивная Индустрия Украины(1) АПСИб vasil(1) ЕВРО-2012(1) Визит АСИУ в Харьков(1) каталог Спортивная индустрия Украины(1) заседание АСИУ(1) концерн Сафари(1) Комитетет спортивного маркетинга(1) Іван Григоровський(1) Сушкевич В.М.(3) Старшинов В.И.(1) Спорт Экспресс(1) Гарач Н.(1) Книжковий світ(1) Ванкувер(1) Щасливі долоні(1) параолімпійська збірна України(1) асіу(1) детский фестиваль дзюдо(1) фестиваль дзюдо(1) спортмастер-украина(1) клуб триумф(1) Выставка Фитнеса(1) go sport(1) фитнес-конвенция(1) паралимпиада(1) сочи 2014(1) adidas(2) mu(1) manchester united(1) асиу(2) ролики(1) спортмастер(2) 13 сентября(1) день физкультуры и спорта(1) заседание правления(1) мисс лнр(1) спорт(1) новости спорта(1) здоровые дети украины(1) нагородження студентів спортсменів(1)