Сделать старовой Добавить в закладки
Выберите язык:
Вход

Your Login Details

Forget Your Password?
Главная » ru » Пресса о Ассоциации » Спортивний занепад

Спортивний занепад

RSS
Газета День Спорт
 
Спортивний занепад

_______________________
Інна БІРЮКОВА, «День»
 
 
9 серпня 2007 року Києві відкрилася Перша національна виставка спортивних товарів та послуг, на якій представлено понад 140 світових та вітчизняних спортивних брендів. Міністр України у справах сім'ї, молоді та спорту Віктор Корж, презентуючи експозицію, відзначив, що спортивна індустрія нашої держави сьогодні перебуває на стадії становлення, однак обсяг продажу спортивних товарів вже сягнув одного мільярда доларів й до кінця цього року зросте ще на 20%. А от на думку ректора Національного інституту фізичної культури та спорту Володимира Платонова, у виробництві товарів для професійних занять спортом Україна відстала від розвинутих європейських держав на 30-40 років.
 
- Форму пошити чи виготовити нескладний тренажер - це ми можемо, але от сучасне електронне обладнання доводиться купувати за кордоном. Також я ще не бачив інвентар спільного виробництва якоїсь зарубіжної компанії і української. На жаль, у нас зараз немає умов, які могли б зацікавити іноземного інвестора. Тому держава повинна дати «зелене світло» міжнародному співробітництву щодо випуску обладнання для занять спортом.
 
Загалом, як вважає пан Володимир, Україну спортивною країною не назвеш. Для прикладу він привів вражаючі цифри статистики. Спочатку розпочав з того, що у нас з усього населення налічується лише вiсiм мільйонів людей, які виробляють матеріальні блага (всі інші - пенсіонери, діти, непрацездатні з причини хвороби). Їхня тривалість життя на 15-20 років менша, ніж у європейських країнах. Якщо взяти чоловіків, то за кордоном вони в середньому живуть до 82 років, а у нас - до 52, це при тому, що майже кожен другий з них помирає від інфаркту у віці до 45 років.
 
- Спасіння нації може бути тільки у здоровому та активному способі життя, який потрібно пропагувати українцям. Нещодавно я був у Мюнхені, то там у центрі міста умови для велосипедистів ще кращі, ніж для пішоходів (скрізь створені бігові доріжки, оздоблені зеленими насадженнями). А у нас центральна частина Києва запруджена автомобілями та висотками. Якщо у Європі на першому місці перебуває здоров'я громадян, то у нас, передусім, сповідуються інтереси тих, хто має гроші, - підкреслив Володимир Платонов.
Ще, згадуючи зарубіжний досвід, керівник інституту фізичної культури та спорту наголосив, що головне нині для нашої держави - виховання молоді. І справді, у розвинутих європейських державах вже давно не модно сидіти в барах, натомість підростаюче покоління обирає фітнес-клуби.
 
- В Україні нині почався суцільний пивний алкоголізм. Я не розумію тих відомих спортсменів, котрі рекламують пиво. Тепер вийдеш на вулицю і скрізь бачиш 16-17 річних хлопців та дівчат з пляшкою пива в руках. Розгулювати, попиваючи пінний напій, для молоді - шик, адже це роблять знамениті зірки боксу та футболу!
 
Альтернативою розгулювання з пляшкою пива Хрещатиком президент Асоціації «Спортивна індустрія України» Валерій Сушкевич бачить тренажерні зали та фітнес-клуби, але вони повинні бути не елітними, а доступними кожному. Тому, переконаний пан Валерій, справа розвитку українського спорту має стати справою не тільки спортивних організацій, а й освітян та, насамперед, політиків.
В свою чергу, член правління Асоціації «Спортивна індустрія України» Мирослав Дутчак відзначив, що Україна забезпечена тренажерними залами лише на 30% від потреби, а спортивними майданчиками ще менше - 10-15%.
 
- Видатки на спорт у нас, швидше, можна назвати бюджетом проїдання, аніж розвитку. А от, наприклад, у Фінляндії чи Канаді ситуація зовсім інша. Канадський уряд, починаючи з цього року, запропонував нововведення - якщо батьки купують своїй дитині абонемент у спортивний зал чи путівку у спортивний табір, то йому знижують податок, який він сплачує, працюючи на своїй роботі, на 500 канадських доларів. У Фінляндії ж батьки, котрі турбуються про те, щоб їхнє чадо займалося активним спортом, мають знижку в оподаткуванні на 200 євро. Тому всі разом ми повинні створити сприятливі умови для розвитку спортом, це стосується навіть податкового та митного кодексів...
 

№145, п'ятниця, 31 серпня 2007

comments powered by Disqus
Евроиндекс Спортмастер Интератлетика Миллениум Буд Просто страхування
Теги
Фри Тайм Спорт(2) Укрсполртбуд(1) Бойко Спорт(1) Крада(1) Товары для спорта и туризма(1) В.М. Сушкевич(16) Спортмастер(10) Конференция(5) АПСИ(5) in_sports(6) Интер Атлетика(11) Евроиндекс(8) Г.П. Копылов(4) Интератлетика(6) Пробег под каштанами(1) go!sport(24) Каталог Спортивная индустрия Украины(7) Заседание АСИУ(6) спортивный маркетинг(1) Спорт Тур Маркетинг(4) паралімпіада(2) life:)(1) турнир(2) Українське спортивне будівництво(1) Профитнес Консалтинг(2) Спортарсенал(2) А.Шишкина(1) Д.Музыка(1) Спорт для всех(4) Лига уличного футбола(1) Товары для спорта и туризма(1) Спорт для Всех(1) winter sport extreme(2) Велобайк(1) ЛЕВИ(1) турнір(1) Спортивный маркетинг(1) Спортивное спонсорство(1) ЮКА(2) Евро-2012(1) Ю.Павленко(6) Укрспортбуд(2) Делегация АСИУ(2) И.М. Сушкевич(1) президент АСИУ(1) Александр Алябьев(1) vasil(6) общественная организация "Совесть"(1) Корн(1) Делта Спорт(3) Спортастер(2) паралимпийские игры(2) Ю. Павленко(1) Бренд-Лига(2) третейский суд(3) Миллениум Буд(1) Павленко Ю.А.(1) Спортивная медицина(1) Мета(2) sun event(2) Третейский суд при АСИУ(2) Третейский суд(6) Спортивная Индустрия Украины(1) АПСИб vasil(1) ЕВРО-2012(1) Визит АСИУ в Харьков(1) каталог Спортивная индустрия Украины(1) заседание АСИУ(1) концерн Сафари(1) Комитетет спортивного маркетинга(1) Іван Григоровський(1) Сушкевич В.М.(3) Старшинов В.И.(1) Спорт Экспресс(1) Гарач Н.(1) Книжковий світ(1) Ванкувер(1) Щасливі долоні(1) параолімпійська збірна України(1) асіу(1) детский фестиваль дзюдо(1) фестиваль дзюдо(1) спортмастер-украина(1) клуб триумф(1) Выставка Фитнеса(1) go sport(1) фитнес-конвенция(1) паралимпиада(1) сочи 2014(1) adidas(2) mu(1) manchester united(1) асиу(2) ролики(1) спортмастер(2) 13 сентября(1) день физкультуры и спорта(1) заседание правления(1) мисс лнр(1) спорт(1) новости спорта(1) здоровые дети украины(1) нагородження студентів спортсменів(1)